Forside Artikler Thomas Frank og Brentford henter Beckham permanent

Thomas Frank og Brentford henter Beckham permanent

Thomas Frank og Brentford henter Beckham permanent

Lige nu læser andre

Forberedelserne til den kommende sæson er i fuld gang i danskerklubben.

Der er gang i svingdøren hos danskerklubben Brentford.

Og senest har de løftet sløret for, at de har sikret sig Romeo Beckham på en permanent aftale.

Det sker i kølvandet på, at klubben tidligere på året fik fingrene i den unge englænder – men dengang var det kun på en lejeaftale.

Læs også

Men nu har det så set dagens lys, at Premier League-klubben har fået underskrift fra Romeo Beckham, der fremover skal fortsætte med at slå sine folder på B-holdet.

Det skriver Brentford på deres hjemmeside.

Brentford B-cheftræner Neil MacFarlane lægger heller ikke skjul på, at han er glad for at Romeo Beckham har valgt at forlænge sit ophold:

“Vi tilføjede Romeo til vores trup i januar, og han har været fantastisk for gruppen. Han har haft en fantastisk afslutning på sæsonen i forhold til hans seneste kamp mod Manchester City, hvor han viste, hvad han har lært under sit lån hos os”, lyder det fra B-cheftræneren, inden han fortsætter:

“Vi er fortsat med at udvikle ham ind og ud af besiddelse, og vi ser frem til, at han kommer tilbage i godt humør for at fortsætte arbejdet med ham næste sæson”.

Den nye permanente aftale løber frem til sommeren 2024.

Læs også

Ads by MGDK