Forside Premier League Solskjær roser United-profil: Han viser, at han er pengene værd

Solskjær roser United-profil: Han viser, at han er pengene værd

Solskjær roser United-profil: Han viser, at han er pengene værd

Lige nu læser andre

Ole Gunnar Solskjær må være i godt humør, da han roser mange af sine spillere for tiden. Det siges nu, at han roser Harry Maguire, da han nu har retfærdiggjort den tiltro, som Manchester United har vist ham.

Den 27-årige midtstopper kostede De Røde Djævle svimlende £80 millioner, men han har ofte lignet Bambi på glatis. Han blev såmænd også arresteret i Grækenland, men han har fortsat spillet alle kampe for United i denne sæson.

Ole Gunnar Solskjær mener i hvert fald, at han er ved at være tilbage i topform.

“Han er en god person, og han er en, der agerer leder i omklædningsrummet. Han er en ydmyg person, der arbejder hårdt. Vi håber, at han bliver ved med at spille, da det også er det, han ønsker for sig selv,” siger Ole Gunnar Solskjær, der tilføjer:

Læs også

“Han er typen, der går forrest, og som altid ønsker at spille og ikke slappe af. Han har forbedret sig meget gennem sæsonen, ligesom det gælder resten af holdet. Vi kan forhåbentligt komme til at se, at han bliver en endnu større ledere og en mere moden person.”

Læs også

Fandt du artiklen spændende? Del den her Del artiklen: