Forside La Liga To engelske klubber viser interesse i Barca-profil

To engelske klubber viser interesse i Barca-profil

To engelske klubber viser interesse i Barca-profil

Lige nu læser andre

FC Barcelona kan ende med at skulle vinke farvel til en af de store profiler i deres trup.

Det kan ende med, at FC Barcelona må sige farvel til en af deres profiler, da han er dukket op på radaren i to engelske klubber.

LÆS OGSÅ: Barcelona vil hente 21-årig argentiner som Busquets-afløser

Konkret er det Arsenal og Tottenham, der viser interesse for ham, hvor han kan ende med at skifte Barcelona ud med London. Det skriver BILD.

Læs også

Efter sigende har både Antonio Conte og Mikel Arteta et godt øje til den spanske kantspiller, og ønsker at hente Ferran Torres retur til Premier League.

Arsenal har før været kædet sammen med Torres, og de er fortsat på jagt efter en ung og offensiv spiller til deres trup.

På det seneste er Tottenham også begyndt at vise interesse for den 22-årige Torres, der blev hentet til Barcelona i januar 2021.

LÆS OGSÅ: Barcelona viser interesse for engelsk stjerne

Dengang blev der af Barcelona betalt 55 millioner euro for at hente ham i Manchester City, hvilket er svarende til omtrent 410 millioner danske kroner.

Læs også

Fandt du artiklen spændende? Del den her Del artiklen: